Deklaracja dostępności
2021.07.10 - Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji w Kozienicach
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu serdecznie zapraszają na imprezę plenerową „Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”, która odbędzie się w dniu 10 lipca 2021 r. od godz. 16.00 na placu przy neonie Kozienice (obok Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach - róg ulicy Warszawskiej i Legionów).
  W PROGRAMIE:
  • godz. 16.00 – „Rycerz bez konia” – Teatr BARNABY – spektakl dla najmłodszych
  • godz. 17.00 – 20.00 – działania animacyjne
   • BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych – koncepcja i realizacja członkowie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA
   • PODWÓRKO WYOBRAŹNI - edukacyjny plac zabaw kreatywnych – koncepcja i realizacja Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
   • STRAGANY SZTUKI – cztery interaktywne stanowiska zapraszające mieszkańców do doświadczenia twórczego – koncepcja i realizacja Janusz Byszewski
  • godz. 20.00 – „Wesele” - Teatr MAKATA – spektakl dla dorosłych
  Serdecznie zapraszamy
   WSTĘP WOLNY
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
UWAGA: W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Dzień później, ten sam program będzie zaprezentowany również w Magnuszewie, na terenie Targowiska „Mój rynek”.
Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana 2021 to 14 edycja projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowanego przez lokalnych partnerów, zachęcającego mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Jest to projekt plenerowy, realizowany w okresie letnim skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze. Działania plenerowe umożliwiają prezentację wartościowych propozycji artystycznych omijając ograniczenia w infrastrukturze obiektów. Do współorganizacji projektu zapraszane są lokalne organizacje pozarządowe, ośrodki kultury i samorządy. Dwudniowa realizacja projektu przeprowadzana jest w miejscowościach oddalonych od siebie nie mniej niż 10 km. W sobotę i niedzielę – w każdej miejscowości jednego dnia. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy mogą zabrać stworzone przez siebie przedmioty – zabawki, modele, rewizyty. Otrzymują też pamiątki za prezentację etiud, udział w słuchowisku czy podjęciu własnych aktywności. W ten sposób zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w projekcie, pokonywania własnych barier i wyboru form prezentacji. Działania realizowane w plenerze umożliwiają udział w imprezie osobom niepełnosprawnym.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)