Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2021.10.02 - „Zmiany globalne na przykładach lokalnych” - wykład i warsztaty w ramach VIII edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, z okazji VIII edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, serdecznie zapraszają dzieci i młodzież (10-14 lat) oraz dorosłych na wykład i warsztaty w ramach inicjatywy „Zmiany globalne na przykładach lokalnych”, które odbędą się w dniu 2 października 2021 r. (sobota) od godz. 11.00 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
  PROGRAM:
   Sala koncertowo-kinowa Centrum Kulturalno-Artystycznego
   • adresaci: mieszkańcy Gminy Kozienice
   godz. 11.00 - Otwarty wykład na temat redukcji wytwarzania odpadów i prawidłowego postępowania z nimi Sala na rogu i sala wystawowa Centrum Kulturalno-Artystycznego
   • adresaci: dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat
   godz. 12.00 - Warsztat I - naprawa ubrań i tekstyliów godz. 12.30 - Warsztat II - redukcja odpadów bio przez kompostowanie
  Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. UWAGA: Na warsztaty obowiązują zapisy, a udział w warsztatach musi być poprzedzony udziałem w wykładzie.
   Zapisy na warsztaty prowadzone są do 30 września 2021 r. do godz. 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc telefonicznie pod numerem 48 611 07 50 lub osobiście w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanym w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Szczegółowe informacje u instruktor KDK Patrycji Dąbrowskiej pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 128, e-mail: patrycja.dabrowska@dkkozienice.pl.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Uczestnicy wykładu i warsztatów zobowiązani są do przestrzegania „Procedury bezpieczeństwa w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2”, z którą można zapoznać się na stronie: www.dkkozienice.pl/index.php?id=3988 W całym obiekcie Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach stosujemy zasadę DDM, czyli: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka.
Serdecznie zapraszamy !!!
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) to akcja w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu pobudzenie i uczynienie widocznymi działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój oraz wdrażanie Agendy 2030 wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju. Cele Zrównoważonego Rozwoju stanowią kontynuację Celów Milenijnych, a o ich opracowaniu zdecydowali przedstawiciele państw członkowskich ONZ podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zrównoważonego Rozwoju, która odbyła się w czerwcu 2012 r. w Rio de Janeiro. Inicjatywa Kozienickiego Domu Kultury (https://esdw.eu/events/__trashed-13/) obejmuje trzy cele z siedemnastu: - cel 12 - odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, - cel 13 - działania w dziedzinie klimatu, - cel 15 - życie na ziemi. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów, studentów, organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych, przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich osób, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju. Tegoroczny ESDW ustanowiony został w dniach od 20 do 26 września, niemniej projekty mogą być realizowane od 18 września do 8 października 2021 r. Polska angażuje się w tę inicjatywę po raz siódmy. W ubiegłym roku zgłoszono i zrealizowano 32 wydarzenia w całej Polsce.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)