Deklaracja dostępności
2021.10.09 - Koncert muzyki alternatywnej dedykowany pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego pt. „Matka się dowie!”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Karol Kozak i Mateusz Pułkowski zapraszają na koncert muzyki alternatywnej dedykowany pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego pt. „Matka się dowie!”, który odbędzie się w dniu 9 października 2021 r. (sobota), o godz. 17.00, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
  W trakcie wydarzenia wystąpią zespoły:
  • xThe (90s alternative rock – Kozienice/Warszawa),
    określają swoją muzykę jako „brzydkie dźwięki i koszmarne piosenki”.
  • Ronin (hardcore/thrash/blues – Kozienice/Lublin/Warszawa),
    to zespół, który powstał w 2020 roku i tworzą go muzycy z Kozienic, Lublina i Warszawy. Muzycznie podążą drogami hardcore’u i thrash metalu „z licznymi zakrętami”…
  • The Junks (garage rock – Kraków),
    nagrali właśnie płytę pt. „Autumnspring”. To siedem prostych, rockowych piosenek, w stylu – jak określają autorzy – sentymentalno-garażowym. Każda jest opowieścią o dorastaniu w Podgórzu, na przełomie lat 70. i 80. Na okładce płyty jest nawet poglądowa mapka, z oznaczeniami miejsc, w których rozgrywały się „wyśpiewywane” historie.
  • Dizel (punk’n’roll – Kraków),
    gra brudnego rock’n’rolla i śpiewa o zakazanych miłościach. Jak mówią członkowie grupy: „Nie mamy planów, nie ograniczają nas szuflady i układy. Mamy za to frajdę ze wspólnego grania i pochodnych”.
  • Colors (post-hardcore/emo/alternative rock/shoegaze – Puławy/Otwock),
    to małomiasteczkowa kolaboracja (Puławy/Otwock), tęskniąca za muzyką z przełomu wieków. Na wydanej przez „Antenę Krzyku” debiutanckiej płycie słychać wszystko to, co przełom wieków w światowej alternatywie miał najlepszego. Jest tu zarówno post-punk, shoegaze, jak i echa sceny hardcore/punk.
Koncert ma na celu upamiętnienie osoby Rafała „Zielonego” Lechańskiego, właściciela Pubu Zieleniak i głównego animatora oraz organizatora koncertów muzyki alternatywnej i innych wydarzeń kulturalnych odbywających się w w/w miejscu.
  Wstęp wolny! UWAGA: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:
  • od dnia 3 października od godz. 13.00 do dnia 5 października 2021 r. do godz. 21.00 przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/,
  • od dnia 6 października 2021 r. od godz. 13.00 - do 2 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),
  w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Liczba miejsc ograniczona. Nie przyjmujemy rezerwacji grupowych.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta, a organizator udostępni uczestnikom nie więcej jak 75% liczby miejsc w sali. W całym obiekcie Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach stosujemy zasadę DDM, czyli: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka.
Serdecznie zapraszamy !!!
Koncert odbywa się w ramach inicjatywy Koncert muzyki alternatywnej dedykowany pamięci Rafała „Zielonego” Lechańskiego pt. „Matka się dowie!”, zgłoszonej przez Karola Kozaka i Mateusza Pułkowskiego do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
autor plakatu: Kordian Michalski, autor zdjęcia: Tomasz Karczewski

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)