Deklaracja dostępności
2022.02.18-03.27 - Wystawa malarstwa „Pamiętnik inspiracji” – Janusz Maciążek
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa „Pamiętnik inspiracji” – Janusz Maciążek. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 18 lutego 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autora.
Wernisaż odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta.
    Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo" za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka www.facebook.com/KDKimBK.

Janusz Maciążek studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową i architekturą wnętrz. Malarstwo i rysunek już od najmłodszych lat były obiektem jego zainteresowania. Jego obrazy są prezentowane na wystawach i w galeriach.
    „To co najbardziej fascynuje mnie w akwareli to niepowtarzalność. Nie da się namalować drugiej identycznej akwareli, może to być ten sam temat, ale każda następna będzie inna od poprzedniej. Bywa też tak, że to Ona – akwarela mnie prowadzi, a ja tylko kontroluję proces rozlewania się wody na papierze. Ciągła improwizacja – jazz!”.
    Janusz Maciążek

Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 27 marca 2022 r.
Wystawy: - 2021 r. - Biblioteka Miejska Galeria Ex Libris w Jaworznie - 2020 r. - Galeria Strefart Tychy - 2020 r. - Miejski Dom Kultury Ligota w Katowicach - 2019 r. - Galeria Ex Libris Biblioteka Miejska w Jaworznie - 2018 r. - Miejski Dom Kultury w Mikołowie - 2017 r. - Miejskie Centrum Kultury w Zawierciu - 2017 r. - Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu - 2015 r. - Galeria Beskidzka w Szczyrku - 2014 r. - Dom Kultury w Łaziskach Górnych - 2014 r. - Galeria Grabskich w Kazimierzu nad Wisłą - 2012 r. - Muzeum Miasta Jaworzna - 2012 r. - Biblioteka Śląska w Katowicach - 2011 r. - Biblioteka Miejska w Jaworznie Brał udział w plenerach malarskich im. Sylwestra Maizla organizowanych przez MDK w Łaziskach Górnych: w 2014 roku w Wejherowie, w 2016 roku w Szwajcarii, w 2017 roku we Włoszech, Francji i Monaco, a w 2018 roku w Austrii oraz w wystawach poplenerowych odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Jego prace można oglądać i nabyć w galerii internetowej Art in House, w Galerii Beskidzkiej w Szczyrku, w Galeri Anar w Mikołowie, na stronie internetowej autora www.akwarele.net , na Facebook’u, i nabyć bezpośrednio u autora.
Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)