Deklaracja dostępności
2022.10.02 - Przedstawienie teatralne pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”

Gmina Kozienice i Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Spektakl odbędzie się w dniu 2 października 2022 r. (niedziela) o godz. 10.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Partnerem wydarzenia jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 5 roku życia.

Wstęp wolny!
Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:

    • w dniach 24-25 września 2022 r. przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/),
    • od dnia 26 września 2022 r. przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),

w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Liczba miejsc ograniczona. Przedstawienie objęte jest częściową rezerwacją.

Serdecznie zapraszamy !!!


Przedstawienie „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” realizowane jest w ramach projektu „Ej , wy dziatki! Czy wy wiecie, jak bywało niegdyś w świecie?” - Konopnicka niesztampowo, na którego realizację kozienicka Biblioteka uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spektakl powstał w Ośrodku Praktyk Artystycznych DOM LUDOWY w Maszkienicach we współpracy Teatru Nie Teraz z Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Tę, jakby tolkienowską historię dla dorosłych i dla dzieci, opowiadają aktorzy oraz animowane przez nich lalki i marionety. Jest również wyśpiewana na wiele głosów, dźwięków, a wpisana w bajeczną scenografię, fantazyjne kostiumy i grę kolorowych świateł.

Teatr Nie Teraz z Tarnowa


Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym:

  • Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego,
  • Starosty Powiatu Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego,
  • Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

Patronat medialny:

  • Telewizja lokalna „Kronika Kozienicka”
  • Echo Dnia
  • Radio Plus Radom

 


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)