Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2022.12.02-2023.01.29 - Wystawa z okazji 25-lecia Grupy Twórczej „Vena” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę z okazji 25-lecia Grupy Twórczej „Vena” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 2 grudnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Autorzy prac: Roman Błachnio, Elżbieta Burzyńska, Władysława Barbara Drachal, Stanisława Gołąbek, Maria Komsta, Krystyna Kondeja, Józef Kondeja, Maria Kozieł, Eugenia Kuna, Zbigniew Kurasiewicz, Elżbieta Majewska, Gabriela Osińska, Maria Podsiadła, Alicja Spyra, Genowefa Śledź, Marlena Zielińska, Andrzej Zieliński.

W programie wieczoru:

    • wernisaż wystawy jubileuszowej członków Grupy Twórczej „Vena”
    • koncert Duetu Kuczok&Rogoziński pt. „Wiolonczela klasycznie?”
    • tort jubileuszowy

Grupa Twórcza „Vena”, jako jedna z form działalności Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, utworzona została w 1997 r. i skupia twórców Ziemi Kozienickiej. Twórczość członków grupy jest ściśle powiązana z regionem kozienickim, jego historią i kulturą. Artyści z grupy „Vena” uczestniczą w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także biorą czynny udział w licznych wydarzeniach kulturalnych promując Ziemię Kozienicką. Opiekunem grupy jest instruktor plastyki KDK Agnieszka Bieńkowska.


Duet wiolonczelowy Kuczok&Rogoziński, łączy elementy muzyki klasycznej i rozrywkowej. Opracowuje i improwizuje na znanych tematach muzyki popularnej i filmowej. Muzycy współpracowali ze znanymi artystami muzyki klasycznej i rozrywkowej. Brali udział w wielu nagraniach oraz produkcjach muzycznych.

    • Anna Kuczok – wiolonczelistka, menadżer kultury, pedagog. Swobodnie porusza się w szeroko pojętej muzyce – interpretuje muzykę klasyczną, jazzową, etniczną, rozrywkową, improwizuje i komponuje na wiolonczeli. Uczy gry na wiolonczeli, pasjonuje się japońską metodą gry na instrumentach Suzuki. Hołduje zasadzie „wiolonczela jest mostem do wszystkiego, czego w życiu pragnie i co realizuje”.
    • Patryk Rogoziński – wiolonczelista, multiinstrumentalista, autor piosenek, nauczyciel.

„Zabierzemy Was w niezwykłą podróż dookoła muzycznego świata pełną harmonii, dialogu i refleksji… nie tylko muzycznej”.


Wystawa dostępna dla zwiedzających do dnia 29 stycznia 2023 r.

 


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)