Deklaracja dostępności
2024.03.28 - Seans operowy „Wesele Figara” - Retransmisja spektaklu z Wiedeńskiej Opery Państwowej

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na seans operowy „Wesele Figara”. Retransmisja z Wiedeńskiej Opery Państwowej, opery Mozarta na podstawie komedii Beaumarchais’go, odbędzie się w dniu 28 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”.

Bilety: w cenie 32 zł w przedsprzedaży i 36 zł w dniu retransmisji do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz za pośrednictwem strony internetowej kinokozienice.pl od dnia 24 lutego 2024 r. (sobota).

Serdecznie zapraszamy !!!


„Wesela Figara”

Najnowsza inscenizacja „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta, przygotowana w 2023 roku przez słynną Wiener Staatsoper, jest dziełem szwajcarskiego dyrygenta Philippe’a Jordana i pochodzącego z Australii reżysera Barrie Kosky’ego.

Swoją genialną operę Mozart oparł na napisanej zaledwie dwa lata wcześniej komedii Beaumarchais’go. Utwór ten był we Francji zakazany przez samego Ludwika XVI, a to dlatego, że Beaumarchais głównym bohaterem swej komedii uczynił służącego, a nie pana. Co więcej, służący okazał się od swego chlebodawcy znacznie bystrzejszy i szlachetniejszy. Komedia ta po części przyczyniła się do wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, a tym samym do zgilotynowania właśnie Ludwika XVI. Mozart napisał genialną – zabawną i pełną wzruszających momentów – muzykę.

Prezentowany przez KinoMaestro.pl spektakl mieni się pięknymi dekoracjami z epoki, natomiast wysoce eleganckie kostiumy są współczesne, jakby zaprojektowane przez największych kreatorów mody. Historię Figara przedstawia zespół młodych i utalentowanych śpiewaków, którzy spełnili wyśrubowane wymagania legendarnej Wiener Staatsoper.

Reżyseria: Barrie Kosky
Kraj produkcji: Austria
Rok produkcji: 
2023
Wersja językowa: 
oryginalna z polskimi napisami
Czas trwania: 
około 185 minut + 15 minut przerwy


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)