Deklaracja dostępności
2010.08.27-28 - VIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka
W dniach 27-28 sierpnia 2010 roku w Kozienicach odbył się VIII Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka zorganizowany w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Festiwal obfitował w szereg muzycznych wydarzeń. Myślą przewodnią Kozienickiego Festiwalu była promocja młodych talentów. Z jednej strony, wystąpili młodzi wykonawcy „walczący” o nagrody pieniężne w VIII Konkursie Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, z drugiej zaś swój dorobek zaprezentowali studenci szkół artystycznych, którzy wprowadzili widzów w klimat jazzu. Zaproszenie do współpracy przyjęli:
  • Antoniusz Dietzius student wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w reżyserii którego na deskach kozienickiego amfiteatru, 27 sierpnia o godz. 21 wystawiony został musical „Chicago” pulsujący dźwiękami muzyki inspirowanej fenomenalnym klimatem jazzu lat dwudziestych, oraz
  • Krystyna Tchórzewska studentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku dyrygentura, która podjęła się przygotowania koncertu jazzowego stanowiącego muzyczny kolaż utworów Bogusława Klimczuka. Koncert „Klimczuk Goes Jazz” zainaugurował drugi dzień Kozienickiego Festiwalu – 28 sierpnia o godz. 18.
Głównym elementem Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka był VIII Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Młodzi wokaliści „walczyli” o nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe. Kwalifikacje do konkursu odbyły się 7 sierpnia w Domu Kultury w Kozienicach. Zjechali się młodzi wykonawcy z całej Polski. Jury do ścisłego finału konkursu zakwalifikowało 17 z nich. Konkurs Finałowy odbył się 27 sierpnia w kozienickim amfiteatrze. Jury w składzie: Marek Klimczuk - przewodniczący, Paweł Kowalski - członek, Jarosław Rabenda - członek i Elwira Kozłowska - sekretarz, po wysłuchaniu siedemnastu wykonawców Koncertu Finałowego postanowiło przyznać nagrodę GRAND PRIX im. Bogusława Klimczuka Alicji Kozłowskiej z Kozienice. Pisząc o kozienickim festiwalu warto wspomnieć o patronie festiwalu Bogusławie Klimczuku, który urodził się w Kozienicach. Bogusław Klimczuk znany jest szerokiej publiczności przede wszystkim jako twórca licznych przebojów z nurtu muzyki rozrywkowej, które to utwory śpiewała i nadal śpiewa cała Polska, wspomnieć chociażby należy takie przeboje jak: „Rudy Rydz”, „Czarny Alibaba”, „Cóż wiemy o miłości”, „Jest Warszawa”. Organizatorzy kozienickiego festiwalu nie zapomnieliśmy jednak o tym, iż Klimczuk to także jeden z prekursorów muzyki jazzowej w Polsce, który pierwszy zaczął grać aranżacje be-bopowe i stworzył zespół jazzowo-rozrywkowy pod nazwą „Boogie Band”. Ale Klimczukowi nie obcy był także musical. Jego dzieło „Och, laleczko” wielokrotnie wystawiane było w Operetce Wrocławskiej i Łódzkiej. Kozienicki festiwal, odbywający sie po raz ósmy, połączył te wszystkie elementy i niewątpliwie był dużym wydarzeniem na kulturalnej i muzycznej mapie Mazowsza. Na finał festiwalu wystąpiła gwiazda wieczoru DODA. Festiwal Muzyki Rozrywkowej zakończył się dużym sukcesem. Był to festiwal niebanalny, na którym po prostu trzeba było być. Nie zabrakło emocji konkursowych, gwiazd i niespodzianek, a przede wszystkim tej wspaniałej, niepowtarzalnej atmosfery, która łączy pokolenia, a także przepięknej scenerii kozienickiego amfiteatru, która zachwycał turystów i cieszył oko mieszkańców Kozienic. Patronat honorowy nad imprezą ponownie objęła żona kompozytora Krystyna Klimczuk. Pozostałymi patronami byli: Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Czesław Czechyra - poseł na sejm RP, Tomasz Śmietanka - burmistrz gminy Kozienice i Janusz Stąpór - starosta powiatu kozienickiego. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Kozienickie Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu im. Bogusława Klimczuka przy wsparciu gminy Kozienice. Patronat medialny, po raz kolejny objęła Jedynka POLSKIE RADIO.
Zobacz zdjęcia...
W dniach 27-28 sierpnia 2010 roku w Kozienicach odbył się Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Głównym elementem największego muzycznego wydarzenia w regionie, o zasięgu krajowym, był odbywający się w ramach festiwalu VIII Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.
Finaliści VIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka
Jury w składzie:
    Marek Klimczuk - przewodniczący Paweł Kowalski - członek Jarosław Rabenda - członek Elwira Kozłowska - sekretarz
po wysłuchaniu siedemnastu wykonawców Koncertu Finałowego postanowiło przyznać następujące nagrody:
Grand Prix im. Bogusława Klimczuka 2010 nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł oraz statuetka festiwalowa Alicja Kozłowska – Kozienice I miejsce nagroda pieniężna w wysokości 3.000 zł Małgorzata Nakonieczna – Kielce II miejsce nagroda pieniężna w wysokości 2.000 zł Michał Grobelny – Szczecin III miejsce nagroda pieniężna w wysokości 1.000 zł Katarzyna Stopka – Magnuszew WYRÓŻNIENIA: Nagroda Tomasza Śmietanki – Burmistrza Gminy Kozienice kamera cyfrowa Dorota Zygadło – Wrocław Nagroda Janusza Stąpora – Starosty Powiatu Kozienickiego aparat cyfrowy Filip Wnuk – Małogoszcz Nagroda Czesława Czechyry – Posła na Sejm RP aparat cyfrowy Aleksandra Krzyżańska – Gniechowice WYRÓŻNIENIA DODATKOWE: Zaproszenie do udziału w Koncercie Galowym Agata Rożankowska – Bydgoszcz za wykonanie utworu „Czas nas uczy pogody” Dagmara Staniek – Małogoszcz za wykonanie utworu „Babę zesłał Bóg” Małgorzata Bigaj – Dąbrowa Górnicza za wykonanie utworu „Moje serce to jest muzyk” Sylwia Gajek – Małogoszcz za wykonanie utworu „Kiedyś byłam różą” Laureaci VIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka