Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2010.09.19 - Pokaz teatralny SKRZYŻOWANIE

Kozienickie Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu im. B. Klimczuka zaprasza na pokaz teatralny SKRZYŻOWANIE, który odbędzie się w dniu 19 września 2010r. (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury (al. 1 Maja 8, Kozienice).
  Spektakl został przygotowany w czasie intensywnych warsztatów teatralnych odbywających się w Domu Kultury, w ramach oferty wakacyjnej 2010. W przedstawieniu zostały wykorzystane takie techniki jak: taniec, śpiew, gra aktorska. Spektakl jest metaforą codziennego życia, ukazaną z perspektywy młodego człowieka. Wykorzystane zostały w nim znane i lubiane utwory muzyczne, co nadało całości interesującego kształtu. Występują:
   Sylwia Byzdra, Katarzyna Jędra, Monika Kurtek-Witkowska, Kalina Leśniak, Milena Leśniak, Karolina Łochowska, Katarzyna Łochowska, Agnieszka Majcher, Aleksandra Mazur, Ewa Wnuk, Anna Zmitrowicz, Szymon Balcerek, Patryk Basaj, Bartłomiej Bitner, Błażej Doniec.
  Przygotowanie:
   Magdalena Bogdan, Agnieszka Senderowska, Radosław Mazur.
  Wstęp wolny!!!
   Serdecznie zapraszamy!
  TREŚĆ Każdy człowiek, musi, co i rusz podejmować decyzje. Co chwila wybiera, jakąś ścieżkę, po której będzie za chwilę szedł. Akcja spektaklu będzie się toczyć na skrzyżowaniu dwóch dróg. Właśnie na takich skrzyżowaniach codziennie mijamy ludzi. Często skupieni na sobie, patrząc w przód, na materialne cele, jakie mamy przed sobą, nie zauważamy tych, którzy tak jak my stoją przed przejściem dla pieszych czekając na zielone światło. Nie zauważając człowieka, nie widzimy również wartości w nim ukrytych. Mijamy się. Reguły ruchu ulicznego w proponowanym przedstawieniu, są metaforą zasad, jakimi kierujemy się w życiu. Możemy czekać na wspomniane wyżej zielone światło, ale możemy także, wyprzedzić potencjalnych konkurentów przechodząc na drugą stronę, gdy pali się czerwone. Chcemy w ten sposób uwrażliwić ludzi na zanikające wartości: uczciwość, skromność, życzliwość.