Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2011.06.07 - Sztuka PIF PAF! JESTEŚ TRUP!

Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na sztukę PIF PAF! JESTEŚ TRUP!, która wystawiona zostanie w dniu 7 czerwca 2011r. (wtorek) o godz. 18.30 w sali widowiskowej Domu Kultury (al. 1 Maja 8, Kozienice).
  Wystąpią uczestnicy grupy teatralnej „Stojący Ludzie” prowadzonej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka przez aktora Radosława Mazura:
  • Adrian Olechno, Agata Król, Aleksandra Mazur, Aleksandra Mickiewicz, Angelika Grabowska, Bernadetta Brodawka, Błażej Doniec, Daniel Kozłowski, Ewa Wnuk, Iwona Wójcik, Kalina Leśniak, Katarzyna Jędra, Klaudia Król, Małgorzata Kutyła, Milena Leśniak, Paula Jaroszewska, Szymon Balcerek, Sylwia Byzdra. PIF PAF! JESTEŚ TRUP!
    Sztuka napisana przez Williama Mastrosimone po tragediach, jakie wydarzyły się w amerykańskim szkołach (Jonesboro, Colombine). Tłumaczenia tekstu o rzezi, jaka miała tam miejsce podjął się Zbigniew Hołdys. Wydawać, by się mogło, że takie problemy dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych jednak do podobnych wydarzeń doszło w ostatnich latach w Niemczech, Finlandii czy w Brazylii. Nie należy również zapominać o tym, co stało się w naszym kraju w 2006 r. gdzie 22-latek zabił na szkolnym korytarzu swoją 18 letnią sympatię. „Dlaczego ja?” – pytają duchy zmarłych osób swojego oprawcę – Dżosza. Czy istnieje odpowiedź na to pytanie? Dlaczego dochodzi do takich tragedii? Sztuka przygotowana przez młodzież z grupy teatralnej „Stojący Ludzie” działającej przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka nie należy do łatwych i przyjemnych, jednak z pewnością skłania do refleksji i zastanowienia się czy podobnych nieszczęść da się uniknąć. autor: William Mastrosimone tłumaczenie: Zbigniew Hołdys opieka reżyserska: Radosław Mazur
  Wstęp wolny!!!
   Serdecznie zapraszamy!