Deklaracja dostępności
2014.10.26 - FILMOWA NIEDZIELA w KDK
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka oraz Kino ORANGE zapraszają na FILMOWĄ NIEDZIELĘ w KDK, która odbędzie się w dniu 26 października 2014r.
Kino Orange zawita do Kozienic po raz drugi i w sali widowiskowej KDK wyświetli pięć filmów, a wśród nich „Miasto 44”, który był najbardziej oczekiwaną polską premierą tego sezonu, ze spektakularną kampanią promocyjną. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć „Służby specjalne” i „Bogowie”. Nie zabraknie filmów dla najmłodszych „Pszczółka Maja” i „Pudłaki” w wersji 3D.
Bilety do kina można nabyć tylko i wyłącznie na stronie kina WWW.KINOORANGE.PL lub ewentualnie bezpośrednio w Kozienickim Domu Kultury - od godziny 10.30 w dniu 26 października.
REPERTUAR:
    godz. 11.00 „Pszczółka Maja” (czas trwania: 79 minut) godz. 13.00 „Pudłaki 3D” (czas trwania: 97 minut) godz. 15.00 „Miasto 44” (czas trwania: 130 minut) godz. 17.30 „Bogowie” (czas trwania: 112 minut) godz. 20.00 „Służby specjalne” (czas trwania: 115 minut)

OPIS FILMÓW: godz. 11.00 „PSZCZÓŁKA MAJA. FILM” Cena biletu: 13 zł Gatunek: animacja, familijny Czas trwania: 79 min Reżyseria: Alexs StadermannGlenn Fraser Obsada w polskiej wersji językowej: Teresa Lipowska, Krzysztof Ibisz, Jarosław Boberek, Jerzy Kryszak, Ewa Kasprzyk Ograniczenia wiekowe: Bez ograniczeń Format: 2D dubbing Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=uihofgYZgTA Opis: Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.
godz. 13.00 „PUDŁAKI 3D DUBBING” Cena biletu: 16 zł Gatunek: animacja, przygodowy, familijny Czas trwania: 97 min Reżyseria: Graham Annable , Anthony Stacchi Ograniczenia wiekowe: BO Format: 3D Dubbing Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=bx6xcyjDLOs Opis: Pod urokliwymi, brukowanymi uliczkami Serbridge mieszkają Pudłaki, psotne istoty, które nocami myszkują po mieście i kradną dzieci! A przynajmniej tak mówi legenda, w którą ludzie od zawsze wierzyli. A tak naprawdę Pudłaki to nieszkodliwe stworzonka, które noszą kartonowe pudła tak, jak żółwie noszą swoje skorupy, na powierzchnię ziemi wychodzą tylko po popsute urządzenia i inne niepotrzebne ludziom rzeczy, które zmieniają w magiczne wynalazki. "Pudłaki" to opowieści o stworzonkach, które choć urodę mają nienachalną, to są po prostu przeurocze! Komedia "Pudłaki" w kinach od 10 października.
godz. 15.00 „MIASTO 44” Cena biletu: 13 zł Gatunek: dramat, wojenny Czas trwania: 130 min Reżyseria: Jan Komasa Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Monika Kwiatkowska Ograniczenia wiekowe: 12+ Format: 2D PL Zwiastun: youtu.be/KEA76l3tLzM Opis: Miłość w czasach apokalipsy. Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. „Miasto 44” nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce. – Twórcy filmu „Miasto 44”.
godz. 17.30 „BOGOWIE” Cena biletu: 13 zł Reżyseria: Łukasz Palkowski Obsada: Tomasz Kot, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Zawierucha Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=1biE4cOrDPE&feature=youtu.be Opis: „Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
godz. 20.00 „SŁUŻBY SPECJALNE” Cena biletu: 13 zł Gatunek: kryminał, dramat Czas trwania: 110 min Reżyseria: Patryk Vega Obsada: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Jan Frycz, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski Ograniczenia wiekowe: 15+ Format: 2D PL Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=xRXG1jA3T5o Opis: Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują. Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. Znakomite kreacje aktorskie w „Służbach specjalnych” stworzyli czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie. Bóg wybacza. Oni nigdy. "Służby specjalne" na ekranie Kina Orange od 3 października.