Strona główna             O nas             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt             Partnerzy      
     Działalność /    

Kino KDK
Przygotuj do druku    


KINO KDK

ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
tel. 48 611 07 50
fax 48 614 26 25
e-mail: kino@dkkozienice.pl

Kasy/Rezerwacje indywidualne biletów
tel. 48 611 07 50 wew. 133
Kino w Kozienicach zostało uruchomione 23 października 2015 r. i do dnia 6 lutego 2018 r. działało w strukturach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Od dnia 7 lutego 2018 r. nowym operatorem kina jest Stowarzyszenie „Łódź Filmowa”, które zostało wyłonione w drodze stosownych procedur.

Kino znajduje się w Centrum Kulturalno-Artystycznym, przy ul. Warszawskiej 29. Wielofunkcyjna sala dysponuje 356 miejscami i wyposażona jest w projektor o najwyższym standardzie o rozdzielczości 4K dla projekcji trójwymiarowej i tzw. rolowany ekran o szerokości 8,5 metrów oraz nowoczesny system nagłaśniający - niczym w multipleksach. W projekcji 3D wykorzystywane są okulary, które po zakupie stają się własnością widza i mogą być wykorzystywane w kolejnych projekcjach 3D. Okazjonalnie, na potrzeby kina, wykorzystywana jest też sala kameralna, jako sala do projekcji 2D (projektor cyfrowy o rozdzielczości obrazu 2K oraz ekran o szerokości 7 metrów). Sala kameralna liczy 130 miejsc i, tak jak sala główna, posiada nowoczesny system nagłaśniający.

Kino w Kozienicach funkcjonuje sześć razy w tygodniu. Dniem bezkinowym jest czwartek, który wykorzystywany jest na realizacje innych wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów. W ofercie znajdują się nie tylko regularne seanse, ale także cykle filmowe podczas których obowiązują preferencyjne ceny biletów. Zapraszamy m.in. na cykle „Poranek filmowy dla dzieci”, „Kino dla ciekawych” oraz „Kino dla seniora”, które skierowane jest dla każdego powyżej 60. roku życia. Niższe ceny biletów obowiązują także na tzw. tanie poniedziałki i tanie wtorki. Dodatkowo w kinie, w godzinach przedpołudniowych (poniedziałki, wtorki, piątki), na zlecenie placówek oświatowych organizowane są seanse szkolne i przedszkolne, z bieżącego repertuaru kina KDK lub z zasobów dystrybutorów (dla grupy minimum 50 osób). We wszystkich przypadkach honorujemy „Kozienicką Kartę Rodziny”.

Bilety do kina można nabyć w kasie Centrum Kulturalno - Artystycznego. W celu usprawnienia płatności wprowadzona jest możliwość korzystania z kart płatniczych. A od dnia 6 listopada 2015 r. funkcjonuje system internetowej rezerwacji biletów. Od dnia 22 marca 2018 r. istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji indywidualnej biletów (pierwszeństwo obsługi posiadają osoby stojące przy kasie. Nie gwarantujemy konkretnego miejsca ani rzędu, rezerwujemy tam, gdzie są wolne miejsca).

W dniu 18 marca 2016 r. decyzją Dyrektora Filmoteki Narodowej, na podstawie złożonej deklaracji przystąpienia i kwestionariusza, Kino KDK zostało przyjęte do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ze statusem kina lokalnego. Nasze kino spełnia wymogi programowe określone w regulaminie SKSiL, dlatego też pozytywnie przeszło kwalifikację. Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej, w szczególności poprzez rozpowszechnianie filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni.

Serdecznie zapraszamy do kina w Kozienicach !
Cennik kina
Regulaminy
Repertuar
Rezerwacje on-line
   Liczba odwiedzin: 9289885
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.