Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Kino KDK /    

Zapowiedzi filmowe
Przygotuj do druku    

Aktualny repertuar KINA na stronie: ...czytaj więcej...

Już niebawem na naszym ekranie...
„Fernando” w naszym kinie od 16 lutego 2018 r.
ORYGINALNY TYTUŁ:Ferdinand
GATUNEK:Animacja
PRODUKCJA:USA
DŁUGOŚĆ:1 godz. 46 min.
SUGEROWANY WIEK:bez ograniczeń
REŻYSERIA:Carlos Saldanha
OBSADA:
OPIS:"Fernando" to przygodowa komedia animowana, inspirowana słynną książką dla dzieci o byczku Fernando, autorstwa Munro Leafa i Roberta Lawsona, a zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: "Epoka Lodowcowa" i "Rio". Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielka wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.
DYSTRYBUTOR:Imperial - Cinepix
PREMIERA:5 stycznia 2018 (kino - Polska)
ZWIASTUN:
„Podatek od miłości” w naszym kinie od 16 lutego 2018 r.
ORYGINALNY TYTUŁ:
GATUNEK:Komedia romantyczna
PRODUKCJA:Polska
DŁUGOŚĆ:1 godz. 53 min.
SUGEROWANY WIEK:od lat 15
REŻYSERIA:Bartłomiej Ignaciuk
OBSADA:Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Weronika Rosati, Magdalena Popławska, Magdalena Różczka, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Ewa Gawryluk, Zbigniew Zamachowski, Anna Smołowik, Tomasz Włosok
OPIS:Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?
DYSTRYBUTOR:Kino Świat
PREMIERA:26 stycznia 2018 (kino - Polska)
ZWIASTUN:
„Kobiety mafii” w naszym kinie od 23 lutego 2018 r. PREMIERA OGÓLNOPOLSKA
ORYGINALNY TYTUŁ:
GATUNEK:Sensacyjny
PRODUKCJA:Polska
DŁUGOŚĆ:2 godz. 15 min.
SUGEROWANY WIEK:od lat 15
REŻYSERIA:Patryk Vega
OBSADA:Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa, Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Olaf Lubaszenko
OPIS:Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.
DYSTRYBUTOR:Kino Świat
PREMIERA:22 lutego 2018 (kino - Polska)
ZWIASTUN:
„Pokolenia” w naszym kinie 28 lutego 2018 r., w ramach cyklu „Kino dla ciekawych”
UWAGA: Pokaz specjalny filmu odbędzie się przy udziale twórcy filmu Janusza Zaorskiego.
ORYGINALNY TYTUŁ:
GATUNEK:Dokumentalny - fabularyzowany
PRODUKCJA:Polska
DŁUGOŚĆ:1 godz. 45 min.
SUGEROWANY WIEK:od lat 15
REŻYSERIA:Janusz Zaorski
OBSADA:Łukasz Jaczewski
OPIS:„Pokolenia” to pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny, zrealizowany z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To historia współczesnej Polski opowiedziana za pomocą fragmentów dzieł realizowanych w WFF. Z czterystu pięćdziesięciu tytułów powstałych we Wrocławiu Janusz Zaorski wybrał blisko pięćdziesiąt. Układają się one w opowieść o Polakach od czasu okupacji hitlerowskiej, przez terror czasów stalinowskich, „naszą małą stabilizację”, marzec ’68, niespełnione nadzieje epoki gierkowskiej, stan wojenny aż po wybory 4 czerwca 1989 roku. Przewodnikiem po współczesnej Wytwórni i po Wrocławiu jest… Zbyszek Cybulski.
DYSTRYBUTOR:Studio Filmowe Kronika
PREMIERA:1 września 2018 (kino - Polska)
ZWIASTUN:
„Cudowny chłopak” w naszym kinie od 2 marca 2018 r.
ORYGINALNY TYTUŁ:Wonder
GATUNEK:Komediodramat
PRODUKCJA:USA
DŁUGOŚĆ:1 godz. 53 min.
SUGEROWANY WIEK:od lat 8
REŻYSERIA:Stephen Chbosky
OBSADA:Owen Wilson, Jacob Tremblay, Julia Roberts
OPIS:Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły" dzień w szkole. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz dziwadłem. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.
DYSTRYBUTOR:Monolith Films
PREMIERA:19 stycznia 2018 (kino - Polska)
ZWIASTUN:


   Liczba odwiedzin: 10573848
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.