Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wolontariat / ARCHIWUM /    

2016.11.01-2017.04.30 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marioli Płazy z Majdan
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marioli Płazy z Majdan. Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godz. 9.00-21.00, w dniach od 1 listopada 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.

    Mariola urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego kręgosłupa i wodogłowiem. Mariolka ma porażenie kończyn dolnych, wrodzoną obustronnie dysplazję stawów biodrowych, wrodzoną wadę stóp, zez naprzemienny. Dziewczynka ma także pęcherz neurogenny, przez co jest cewnikowana 6 razy dziennie. W wieku 3 lat przeszła sepsę, co w znacznym stopniu osłabiło jej organizm. W okolicy gdzie mieszka dziecko nie ma przychodni rehabilitacyjnej dla dzieci, dlatego dojeżdża codziennie na zajęcia szkolne i rehabilitacyjne do oddalonych o 20 km Pionek. W chwili obecnej Mariolka pracuje nad poprawą sprawności rąk, w których ma wzmożone napięcie, co utrudnia jej poruszanie się na wózku aktywnym. Warunkiem poprawy jest stała i konsekwentna praca. Wiąże się to z licznymi wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne i intensywną pracą wielu specjalistów. Wydatki na leczenie i rehabilitację Mariolki przekraczają zasoby finansowe rodziców.

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia dziewczynki.


   Liczba odwiedzin: 15296760
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.