Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wolontariat / ARCHIWUM /    

2016.01.01-10.30 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Weroniki Dróżdż
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Weroniki Dróżdż. Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godz. 9.00-21.00, w dniach od 1 stycznia do 30 października 2016 r.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.

    Weronika urodziła się z zespołem Downa, wymaga ciągłej stymulacji intelektualnej oraz regularnej i stałej rehabilitacji ruchowej, która usprawni jej wiotkie mięśnie. Potrzebuje systematycznej terapii logopedycznej, by w przyszłości mogła mówić oraz zajęć z integracji sensorycznej, by móc odbierać rzeczywistość i na nią reagować wszystkimi zmysłami jak normalny człowiek. Potrzebna jest również ciągła praca z pedagogiem, by zdobyć te umiejętności, które zdrowe dzieci opanowują w sposób naturalny. Niezbędne są też regularne wizyty lekarskie w związku z wadami towarzyszącymi typowymi dla zespołu Downa: u endokrynologa, okulisty, ortodonty, kardiologa, ortopedy.

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia dziewczynki.


   Liczba odwiedzin: 15295887
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.