Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wolontariat / ARCHIWUM /    

2015.02.01-06.30 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Wiktora Mroza z Suskowoli
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Wiktora Mroza z Suskowoli. Nakrętki są przyjmowane w Kozienickim Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w dniach od 1 lutego do 30 czerwca 2015 r.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

    Wiktorek jest chory na erytrodermię łuszczycową od około 6 miesiąca życia. Jego skóra jest zajęta chorobą w 100%. Jest ona bardzo sucha, łuszcząca się i zaczerwieniona z powodu stanu zapalnego. Leczenie polega na łagodzeniu stanu zapalnego i swędzenia drogimi maściami. Rodzice chłopca znaleźli klinikę medycyny naturalnej, która podejmie się wyleczenia go za pomocą diety i pobytu w komorach hiperbarycznych. Leczenie to jednak nie jest refundowane przez NFZ i koszty rodzice muszą pokryć sami. Dzięki Państwa zaangażowaniu w poprzedniej akcji na rzecz Wiktorka, która trwała od marca do czerwca 2014r. zdołaliśmy chociaż w części im pomóc. Dzięki temu stan chłopca się poprawia. Jednak nadal wymaga on rehabilitacji.

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia chłopca.


   Liczba odwiedzin: 15295925
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.