Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  
   Działalność / Wolontariat / ARCHIWUM /    

2014.07.01-2015.01.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Ziółka
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęca do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Ziółka. Nakrętki są przyjmowane w Kozienickim Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w dniach od 1 lipca 2014 r. do 31 stycznia 2015 r.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

    Marcel urodził się jako wcześniak, w 27 tygodniu ciąży z wagą 1400 gram. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. W piątej dobie życia miał operację na sercu i następną w 7 dobie. Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu zaczęła się rehabilitacja Marcela, która trwa do dnia dzisiejszego. U Marcelka stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce. Mimo takiej diagnozy rodzice nie poddają się i szukają pomocy u różnych specjalistów. Dzięki temu Marcel jest dziś wesołym i mądrym chłopcem, niestety nie chodzącym. Jest szansa, że Marcelek zacznie chodzić, a pomóc mogą mu rehabilitacje, które niestety są bardzo kosztowne, dlatego też rodzice zwracają się z ogromną prośbą o pomoc dla Marcela.

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia chłopca.


   Liczba odwiedzin: 15296479
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.