Deklaracja dostępności
2018.02.03 - Koncert jazzowy Gauthier Toux Trio
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na koncert jazzowy międzynarodowego zespołu Gauthier Toux Trio, który odbędzie się w dniu 3 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Wstęp wolny! UWAGA: Obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania - do 6 sztuk dla jednej osoby - od dnia 27 stycznia 2018 r. do wyczerpania limitu miejsc, w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Serdecznie zapraszamy !!!
GAUTHIER TOUX TRIO Zespół ucieleśnia muzyczną i kulturową różnorodność współczesnego jazzu. 24-letni pianista, kompozytor i lider zespołu Gauthier Toux, jest uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiej pianistyki jazzowej. Założone przez niego w 2013 roku międzynarodowe trio występowało już na tak renomowanych festiwalach jak: Jazz à Vienne, Paris Jazz Festival, La Défense Jazz Festival, Jazz à Orléans, jako support dla Wayne Shorter Quartet na Cully Jazz 2016, Jazz Onze Plus czy Copenhagen Jazz Festival, a także zdobyło pierwszą nagrodę w prestiżowym La Défense Jazz Festival Competition 2016 w Paryżu oraz Jazz à Vienne Competition 2017. Zespół dotychczas wydał dwa znakomite albumy, debiutancki „More Than Ever” (2015) i „Unexpected Things” (2016), a w tym roku wchodzi ponownie do studia, aby nagrać materiał na trzecią płytę. Trio, regularnie koncertujące we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech, Danii i Libanie, po raz pierwszy gościło w Polsce w październiku 2017 r. (Vertigo Jazz Club, Wrocław i koncert finałowy III Festiwalu Jazz&Literatura, Chorzów).
    Skład zespołu:
  • Gauthier Toux – Francja – na fortepianie,
  • znany już i ceniony przez polską publiczność Kenneth Dahl Knudsen – Dania – na kontrabasie,
  • Maxence Sibille – Francja – na perkusji.
gauthiertoux.com