Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2018.06.07 - Spektakl baletowy „Korsarz” - zakończenie roku kulturalnego 2017/2018 dla zespołów, sekcji, klubów działających w KDK
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na spektakl baletowy „Korsarz”, który odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), z okazji zakończenia roku kulturalnego 2017/2018.
  W PROGRAMIE:
  • Zakończenie Roku Kulturalnego 2017/2018 dla zespołów, sekcji, klubów działających w Kozienickim Domu Kultury.
  • Prezentacja uczestników zajęć tanecznych odbywających się w Kozienickim Domu Kultury.
  • Spektakl baletowy pt. „Korsarz” w wykonaniu zespołu baletowego Les Ballets de Pologne Fundacji Warsaw Ballet Theatre.
  Wstęp wolny! Uwaga: Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania:
  • w dniach 24-30 maja 2018 r. przez uczestników zajęć organizowanych w Kozienickim Domu Kultury,
  • od dnia 1 czerwca 2018 r. od godz. 13.00 przez pozostałych chętnych,
  w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy
Opis spektaklu:
  Balet „Korsarz” znany również jako „Le Corsaire” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych baletów klasycznych. Jest to historia o miłości między piratem Konradem a niewolnicą Medorą. Pewnego dnia Konrad wraz z innymi korsarzami przybywa na targ niewolników. Wśród wielu pięknych dziewcząt dostrzega jedną, która wyjątkowo przykuła jego uwagę – jest to Medora – najpiękniejsza niewolnica. Cena jakiej żąda handlarz jest jednak dla pirata zbyt wysoka i nie może wykupić dziewczyny. Konrad nie jest jedyną osobą, która oniemiała na widok Medory. Na targ przybył pasza Zeid poszukujący niewolnic do swojego haremu. Wybiera dwie najładniejsze: Gulnarę oraz Medorę i kupuje je od handlarza. Zrozpaczony Konrad oraz jego przyjaciel Ali postanawiają odbić Medorę. Napadają na powracającego z targu Zeida i uwalniają Medorę. Konrad zabiera ją do groty, gdzie piraci ukrywają wszystkie swoje skarby. Pasza Zeid pod karą śmierci nakazuje handlarzowi wyruszyć na poszukiwania dziewczyny i zwrócić mu Medorę. Co się stanie dalej? Czy Konrad zdoła uchronić swoją ukochaną czy może pasza Zeid odzyska Medorę? Tego dowiecie się już 7 czerwca!
A oto kilka ciekawostek dotyczących produkcji:
  „Korsarz” to zdecydowanie balet ‚kostiumowy’ – niektórzy z tancerzy mają po kilka kostiumów, a zmiany są tak szybkie, że czasami trwają nawet 40 sekund. Oprócz wielu zmian kostiumów jest też wiele zmian scenografii – w ‚Korsarzu’ jest aż 5 różnych scen. Jeśli zastanawialiście się czy na scenę może wpłynąć statek a następnie zatonąć – może! Spektakl skierowany jest głównie do dzieci, młodzieży i początkujących widzów. Jeśli lubicie się śmiać – to zdecydowanie powinniście zobaczyć „Korsarza” – komiczne sceny aktorskie i aktorsko-taneczne na pewno Was rozbawią. Oczywiście – „Korsarz” to chyba jeden z najbardziej popisowych baletów jakie istnieją, dlatego nie zabraknie popisowych wariacji, duetów i tańców grupowych, w tym słynnej sceny z „Ożywionego Ogrodu” w wykonaniu tancerek. Jeśli lubicie oglądać piruety, wysokie skoki, podniesienia i ‚tricki’ sceniczne – serdecznie zapraszamy!