obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO


   Działalność / Wystawy / ARCHIWUM /    

2018.09.14-10.14 - Spotkanie pokonkursowe Grupy Twórczej VENA
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na spotkanie pokonkursowe członków Grupy Twórczej VENA. Ogłoszenie werdyktu komisji konkursowej odbędzie się w dniu 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
  Grupa Twórcza VENA, jako jedna z form działalności Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, utworzona została w 1997 r. i skupia twórców Ziemi Kozienickiej. Twórczość członków grupy jest ściśle powiązana z regionem kozienickim, jego historią i kulturą. Artyści z grupy VENA uczestniczą w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także biorą czynny udział w licznych wydarzeniach kulturalnych promując Ziemię Kozienicką. Opiekunem grupy jest instruktor plastyki KDK Agnieszka Bieńkowska.

  Zaprezentowane prace Grupy Twórczej VENA to wynik ogłoszonego, już po raz piąty, konkursu artystycznego, adresowanego do artystów amatorów. Organizatorem konkursu jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

  Po raz kolejny artyści są otwarci na wyzwanie - w formie haftu, malarstwa bądź rzeźby - prezentują siebie, pasję jaka w nich drzemie i odpowiedź artystyczną na jeden z tematów narzuconych przez organizatora.

  Tematyka prac: „Moja pasja, moje życie” i „Historyczna mała architektura Kozienic i okolic”.

  Autorami prac zgłoszonych do konkursu są: Jadwiga Bronisława Andrzejewska, Władysława Barbara Drachal, Stanisława Gołąbek, Józef Kondeja, Eugenia Kuna, Zbigniew Kurasiewicz, Gabriela Osińska, Maria Podsiadła, Genowefa Śledź, Andrzej Zieliński.

  Dziękujemy za artystyczną wizję i ładunek emocji, jaki niesie ze sobą każda z prac.

Prace pokonkursowe prezentowane są do 14 października 2018 r.Zdjęcia z wernisażu na naszym profilu na FACEBOOKU   Liczba odwiedzin: 19403555
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.