Deklaracja dostępności
2018.10.04-06 - VI Spotkanie z cyklu KULTURY ŚWIATA - Spotkanie z Kulturą Brazylijską
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na szóste spotkanie z cyklu KULTURY ŚWIATA, które w lekkiej, przyjemnej atmosferze przybliży odbiorcom kulturę brazylijską, tę tradycyjną i współczesną. Dla uczestników spotkania przewidziano szereg atrakcji. Spotkanie z Kulturą Brazylijską odbędzie się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach w dniach 4-6 października 2018 r.
VI Spotkanie z cyklu KULTURY ŚWIATA Spotkanie z Kulturą Brazylijską 4-6 października 2018 r. Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach (ul. Warszawska 29)
4 października 2018 r. (czwartek)
  Wieczór Brazylijski Uwaga: Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania - do 4 sztuk dla jednej osoby - od godz. 13.00 dnia 29 września 2018 r. w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
   w godz. 19.00-21.00 – sala koncertowo-kinowa
    Prelekcja „Muzyczne Spektrum Kultury Brazylijskiej. Wybrane Postaci” (osoba prowadząca: Paweł Kucharczuk – prezes Fundacji Kultury Brazylijskiej, ceniony animator i promotor kultury latino w Polsce)
     Wykład przybliżający najważniejsze style muzyczne ameryki łacińskiej, takie jak: samba, forro oraz instrumenty muzyczne. Komentujący fenomen kultury brazylijskiej, która co dekadę przeżywa renesans.
    Pokaz taneczny: Rewia „As Belezas do Brasil”
     „As Belezas do Brasil” to międzynarodowa grupa taneczna składająca się z profesjonalnych tancerek z wieloletnim doświadczeniem w szkołach tańca i rewiach tanecznych. Zjawiskowe tancerki w przepięknych kostiumach prosto z brazylijskich atelier z Rio de Janeiro, w zjawiskowych sambowych choreograficznych odsłonach, tworzą eleganckie, ekscytujące, energetyczne i jedyne w swoim rodzaju spektakularne widowisko.
    Koncert brazylijskiego zespołu „Samba Soul”
     „Samba Soul” to trzech brazylijczyków - Luciano SantAna, Andre Mafra i Alex Baxter. Zespół prezentuje największe brazylijskie hity, posiada także repertuar międzynarodowy w aranżacjach wykonanych w niepowtarzalnym brazylijskim klimacie.
5 października 2018 r. (piątek)
  Kino Brazylijskie Uwaga: Bilety w cenie 13 zł do kupienia od 2 października 2018 r. od godz. 09.00 w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
   godz. 18.00 – sala koncertowo-kinowa
    Film „Loveling”
     Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.
6 października 2018 r. (sobota)
  Brazylijskie Klimaty Wstęp wolny !!!
   w godz. 13.00-14.30 – sala wystawowa
    Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Maska karnawałowa” (osoba prowadząca: Agnieszka Bieńkowska – instruktor KDK)
     Adresaci: dzieci od lat 7.
   w godz. 13.00-14.30 – sala na rogu
    Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Brazylijska grzechotka” (osoba prowadząca: Marlena Zielińska – instruktor KDK)
     Adresaci: dzieci od 7 lat.
   w godz. 14.30-16.00 – sala kameralna
    Wykład „Magiczna Brazylia” (osoba prowadząca: Anna Tomasiewicz – pasjonatka Brazylii od ponad 20 lat, autorka bloga o Brazylii caipiroska.pl, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, iberystyki, sekcji portugalskiej, redaktorka polskojęzycznej wikipedii i autorka wielu artykułów o Brazylii, członkini Fundacji Terra Brasilis, wielokrotna podróżniczka w różne regiony Brazylii.)
     Podczas spotkania uczestnicy udadzą się w niezapomnianą podróż po magicznej Brazylii. Zwiedzą miejsca bardzo znane, które są celem dla milionów turystów z całego świata, takie jak Rio de Janeiro czy Wodospady Iguaçu. Poznają również mniej znane, ale równie malownicze zakątki północno-wschodniej i środkowej Brazylii.
   w godz. 16.00-19.00 – patio
    Wystawa „Magiczna Brazylia” Kolorowe tatuaże (osoby wykonujące: Katarzyna Kościug, Agnieszka Krynicka – instruktorki KDK) Degustacja tradycyjnych potraw kuchni brazylijskiej – Brasil On The Plate Występ capoeira– brazylijskiej sztuki walki Quiz wiedzy o Brazylii z upominkami Warsztaty capoeira Pamiątkowe zdjęcie
   w godz. 17.00-18.00 – sala kameralna
    Wykład „Kultura, muzyka i ruch. Capoeira – brazylijska sztuka walki” połączony z prezentacją sztuki walki - Centrum Capoeira Radom
     Capoeira jest sztuką walki, chociaż bywa często nazywana tańcem, tańcem-walką lub grą. Zamieszanie to jest spowodowane jej specyfiką. Obecność instrumentów muzycznych, śpiew, płynne, zamaszyste ruchy, obrotowe kopnięcia i mnogość form akrobatycznych sprawia, że przeciętny widz oglądający roda de capoeira zastanawia się na co właściwie patrzy. I tak, zgodnie z zamysłem twórców capoeiry, ma właśnie być!

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)