Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2019.03.21 - Koncert zespołu Stonehenge z okazji „Dnia Wiosny” i „Dnia Św. Patryka”
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, z okazji „Dnia Wiosny” i „Dnia Św. Patryka”, zaprasza na koncert zespołu Stonehenge, który odbędzie się w dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Wstęp wolny! UWAGA: Obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania - do 4 sztuk dla jednej osoby - od godz. 13.00 dnia 16 marca 2019 r. do wyczerpania limitu miejsc, w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Serdecznie zapraszamy !!!
Zespół STONEHENGE Zespół gra muzykę irlandzką i szkocką. Zdobył już uznanie branży muzycznej oraz przychylność publiczności, która nigdy jeszcze nie zawiodła i zawsze wiernie towarzyszy, sprawiając, że to, co artyści robią ma sens. Niesamowita atmosfera z celtycką nutą w tle, sprawi, że uczestnicy poczują niezwykłą aurę i ładunek energetyczny, jakie niesie ze sobą coraz bardziej w Polsce popularna muzyka irlandzka. To może być niepowtarzalna okazja, by spotkać na żywo „facetów w spódnicach”, gdyż jako jedyny tego typu zespół w Polsce gra w szkockich strojach narodowych – kiltach.
    Skład zespołu: Kamil Krzanowski / skrzypce W zespole Stonehenge od samego początku, czyli od 1996 r. Gra Kamila to zabawa muzyką, swobodny flirt z dźwiękami. Dźwięk jego skrzypiec budzi wśród publiczności wiele emocji. Są wśród nich zarówno radość, zaciekawienie, podniecenie jak i zamyślenie, nostalgia, tęsknota za czymś nieuchwytnym. Bywa, że pojawiają się łzy.. Janusz Jurczak / akordeon, szkockie dudy Jeden z założycieli zespołu. Gra przede wszystkim na akordeonie, którym maluje różne dźwięki wprawiając słuchaczy w radosny a czasem nostalgiczny nastrój. Natomiast dudy szkockie to instrument o niepowtarzalnej barwie dźwięku łączący niezwykły smak tradycji z nowoczesnym brzmieniem zespołu, na stałe wpisał się w koncertowy krajobraz Stonehenge. Zadziwia publiczność koncertów zarówno swym brzmieniem jak i oryginalnym wyglądem. Wojciech Gąsior / gitara basowa Gitara basowa w jego rękach sprawia, iż muzyka nabiera charakterystycznego, pulsującego rytmu. Rytm ten działa na podświadomość słuchaczy każąc im kołysać się, klaskać, przytupywać a wreszcie ruszyć do wielkiej, szalonej, spontanicznej, wspólnej zabawy - publiczność z zespołem, zespół z publicznością. Niektórzy mówią, że gitara basowa to tętno zespołu, inni że jego serce. Bez jednego i drugiego istnieć niepodobna... Arkadiusz „Kosmos” Wąsik / śpiew, gitary Jest jednym z założycieli Stonehenge. Wciąż pozostaje wierny gitarze akustycznej a gra na niej z zacięciem rodowitego Irlandczyka. Z podobnie irlandzkim wyczuciem śpiewa piosenki przy których nogi same rwą się do tańca. Dzięki sztuce rozmowy z publicznością potrafi z łatwością skłonić ją do wspólnej zabawy lub wprowadzić nastrój powagi i zamyślenia. I nie ma znaczenia czy prowadzi koncert kameralny dla grona miłośników gatunku czy masową imprezę dla kilkunastu tysięcy słuchaczy. Szymon Kieloch / perkusja Do 2001 roku zespołowi Stonehenge wydawało się że jako perkusja wystarczy bodhran i rytmiczne klaskanie zachwyconej publiczności - dopiero pojawienie się perkusji dowiodło jak bardzo przydatne są muzyce te wszystkie przeszkadzajki, bębny talerze, jak pięknie podkreśla różne muzyczne klimaty i jak wiele dynamiki można dodać każdemu utworowi, jak pięknie można podkreślić naturalne pulsowanie muzyki budząc z uśpienia głęboko ukryte w duszach słuchaczy pokłady energii. Paweł Lemański / klawisze Jego doskonała gra wzbogaciła zespół o wiele nowych, niepowtarzalnych brzmień a gruntowne wykształcenie muzyczne, wyobraźnia i pomysłowość nadają jego grze polot i niezwykły feeling o czym można przekonać się podczas koncertów.