www.dkkozienice.pl - 2019.03.15-05.19 - Wystawa malarstwa i rzeźby Jacka Michała Szpaka „Wiosenny Szpak”


Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Jacka Michała Szpaka „Wiosenny Szpak”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 15 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

    Jacek Michał Szpak – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu im. St. Wyspiańskiego - Wystawiennictwo, 2-letniego Studium Fotografii i Filmu, Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Malarstwo i równolegle Rzeźba, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Malarstwo – Studia Podyplomowe oraz Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Zarządzania. Zdobył dyplomy m.in.: u prof. Bogumiła Zagajewskiego z rzeźby i równolegle z malarstwa u prof. Mariana Stelmasika, u prof. Teresy Rzepeckiej-Kotkowskiej z rysunku i u prof. Adama Brinckena z malarstwa. Uczestnik i kurator kilkudziesięciu wystaw, plenerów, sympozjów w kraju i zagranicą w wyżej wymienionych dziedzinach artystycznych, w obiektach świeckich i sakralnych: Litwa, Rumunia, Czechy. W kraju m.in. Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka w Przemyślu.

    Od 1987 roku pracuje jako pedagog w Studium Nauczycielskim, Studium Reklamy, Politechnice Radomskiej, Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu oraz Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych (obecnie Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna).

    Współzałożyciel Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. Wielokrotnie odznaczony za dokonania w dziedzinie kultury.

    Pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie w kolejnej kadencji.

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 19 maja 2019 r.Zdjęcia z wernisażu na naszym profilu na FACEBOOKU