Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
Zaproszenie na sezon 2024/25

Informujemy, iż z dniem 19 września 2024 roku Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wspólnie z Gminą Kozienice uruchamia Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury, w skrócie DUNiK (1. edycja). Jest to oferta skierowana do dzieci w wieku 6-11 lat z terenu miasta i gminy Kozienice oraz powiatu kozienickiego. Spotkania uniwersyteckie odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w godzinach od 10.00 do 12.00 (w podziale na trzy grupy) w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29. Będą prowadzone warsztaty z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, podczas, których dzieci poeksperymentują i będą dobrze się bawić.

Proponowane tematy:

    1. Ciecz super lepka, czyli dlaczego slime się nie klei? – warsztaty chemiczne, podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonują 2 slimy, które zabierają ze sobą.
    2. Fizyka baniek mydlanych – warsztaty fizyczne, podczas których puszczamy gigantyczne bańki mydlane.
    3. Dlaczego tata każe myć ręce? – warsztaty przyrodniczo – chemiczne, m.in. praca z mikroskopami, dzieci samodzielnie wykonują dla siebie 2 mydełka.

Szczegółowe informacje na temat działania i oferty Dziecięcego Uniwersytetu Nauki i Kultury będą mogli Państwo uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00 w dniach od 28 czerwca do 16 sierpnia 2024 r. w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Informacji udzielają: Patrycja Dąbrowska, tel. 48 611 07 50 wew. 128 lub Aleksandra Sitnik, tel. 48 611 07 50 wew. 125.

Wtedy też rozpoczniemy przyjmowanie zapisów wraz z wpłatami na pierwszy (dwu semestralny) rok studiów. Koszt uczestnictwa w DUNiK to 280 zł za dwa semestry. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie równe raty (pierwsza rata płatna przy zapisach, druga rata płatna do 31.01.2025 r.). Płatności przyjmowane są w kasach KDK.

Liczba miejsc ograniczona.

DUNiK to naukowa zabawa w studiowanie, rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie świata nauki przez zabawę, rozbudzanie intelektu, twórczego potencjału.

Celem jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata i odważnego zadawania pytań.

Nikt tu nikogo z niczego nie będzie egzaminował ani rozliczał! Oferujemy dzieciom możliwość miłego, twórczego i ciekawego spędzenia czasu.

Skorzystajcie więc – zapraszamy.


Zaproszenie filmowe znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)