obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO


      

<< powrót

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

  Co to jest KDK, a co to jest CKA?
   KDK to samorządowa instytucja kultury, której pełna nazwa brzmi Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, a CKA czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne to nazwa własna obiektu, w którym swoją siedzibę ma Kozienicki Dom Kultury, ale także Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Mediateka.

  Czy mogę płacić kartą w kasach KDK?
   Tak, w kasach KDK istnieje możliwość opłaty kartą.

  Czy mogę kupić bilet do kina KDK przez Internet?
   Nie, opłaty za bilet do kina KDK można dokonać tylko w kasach KDK.

  Czy mogę zarezerwować bilet do kina KDK telefonicznie lub przez Internet?
   Tak, rezerwacja biletów do kina KDK możliwa jest poprzez stronę internetową www.dkkozienice.pl oraz telefonicznie pod numerem 48 611 07 50 wew. 133.

  Gdzie mogę znaleźć aktualny repertuar kina KDK?
  Czy mogę wstrzymać wygaśnięcie rezerwacji kinowej?
   Nie, zarezerwowane bilety należy opłacić w kasach KDK najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem projekcji filmu, którego bilety dotyczą. Po przekroczeniu tego czasu rezerwacja jest anulowana automatycznie.

  Czy mogę kupić w budynku CKA przekąski i napoje?
   Tak, na terenie CKA znajduje się kawiarnia, w której można zaopatrzyć się w drobne przekąski i napoje.

  Czy w CKA jest dostępna szatnia?
   Tak, w okresie jesienno-zimowym jest dostępna szatnia dla uczestników wydarzeń kulturalnych, takich jak: koncerty, spektakle teatralne, wykłady, wernisaże. Szatnia nie obsługuje widzów kina KDK.

  W jakich godzinach jest czynny garaż podziemny CKA?
   Garaż podziemny czynny jest w godzinach pracy KDK, czyli codziennie w godzinach 9.00-21.00 (lub do ostatniego widza kina KDK).

  Czy mogę zarezerwować telefonicznie lub przez Internet bilet na wydarzenia kulturalne?
   Bilety na wydarzenia kulturalne nie podlegają rezerwacji. Wyjątek stanowią „Poranki teatralne dla dzieci”, ale tylko w przypadku grupy zorganizowanej powyżej 15 osób (wyłącznie z terenu Gminy Kozienice). Rezerwacji, w takim przypadku, można dokonać drogą mailową na adres: kasy@dkkozienice.pl.

  W jaki sposób mogę odebrać nieodpłatne wejściówki na wydarzenia kulturalne?
   Nieodpłatne wejściówki na wydarzenia kulturalne można odebrać osobiście w kasach KDK.

  Czy muszę pobierać nieodpłatną wejściówkę na „Poranek teatralny dla dzieci” także dla siebie czy tylko dla dziecka?
   Tak, na „Poranek teatralny dla dzieci” wszyscy zobowiązani są posiadać nieodpłatne wejściówki, zarówno rodzice/opiekunowie, jak i dzieci.

  W jaki sposób mogę dołączyć do UTW?
   Aby dołączyć do grona słuchaczy UTW należy dokonać zapisu w kasach KDK. Słuchaczem UTW może zostać każdy mieszkaniec miasta i gminy Kozienice, który zakończył już swą karierę zawodową (emeryt, rencista, również bezrobotny) i osiągnął wiek 50+.

  W jaki sposób mogę zapisać dziecko do Akademii Szerokich Horyzontów?
   Zapisy na zajęcia początkowo odbywają się poprzez stronę internetową „StrefaZajęć.pl”. W przypadku, gdy limit miejsc na zajęcia nie zostanie wyczerpany, możliwe są dalsze zapisy: telefonicznie pod numerem 48 611 07 50 lub osobiście w punkcie informacji KDK.

  Czy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych są odpłatne?
   Wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży są nieodpłatne, podobnie jak wykłady i zajęcia fakultatywne UTW (wyjątek stanowią zajęcia odbywające się na basenie i w hali sportowej, tj. nauka pływania, aqua aerobic, tenis stołowy).

  Jak wygląda oferta kulturalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych?
   Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka to miejsce edukacji artystycznej, organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, koncertów, pokazów filmowych i teatralnych oraz funkcjonowania licznych kół zainteresowań. To także miejsce spotkań środowisk naukowych i biznesowych. Organizuje się tu kilkadziesiąt wydarzeń rocznie. Kalendarz - na bieżąco aktualizowany - znajduje się tutaj.... Są to wydarzenia o różnej skali: od kameralnych, klimatycznych spotkań czy przeznaczonych dla kilkunastu osób warsztatów, aż po imprezy masowe, w których uczestniczy kilka tysięcy widzów. To interdyscyplinarna instytucja, realizująca przedsięwzięcia ze wszystkich dziedzin sztuki (taniec, plastyka, muzyka, teatr, film, literatura, etc.), dedykowane dla bardzo różnorodnej publiczności. Swoje zaproszenia kieruje, zarówno do odbiorców wystaw sztuki, jak i uczestników wieczorów poetyckich. Oferta kulturalna prezentuje i promuje twórczość, zarówno znanych i cenionych artystów profesjonalnych, jak i efekty działalności twórców - amatorów. Doświadczenie w prowadzeniu działalności kulturalnej pozwoliło wypracować szereg autorskich wydarzeń, takich jak: Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika, Ogólnopolski Turniej Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers”, Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej. Oferta zajęć stałych corocznie obejmuje kilkanaście różnorodnych grup zainteresowań adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą grupę stanowią słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dla których poza ofertą wykładową, przygotowywana jest również oferta zajęć fakultatywnych. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach: sali tanecznej, sali sztuk plastycznych, sali muzycznej, teatralnej i dydaktycznej oraz sali wystawowej i sali na rogu. Wykłady UTW odbywają się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Pełna oferta działalności KDK dostępna jest tutaj....

  Czy istnieje możliwość komercyjnego wynajęcia sali w CKA?
   Nie, na dzień dzisiejszy nie prowadzimy komercyjnego wynajmu sal. Związane jest to z dofinansowaniem budowy obiektu ze środków Unii Europejskiej. Niemniej KDK posiada w dyspozycji część pomieszczeń Centrum Kulturalno-Artystycznego, które można wykorzystać do niekomercyjnej organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, koncertów, pokazów filmowych i teatralnych, ale także uroczystości jubileuszowych, spotkań środowisk naukowych i biznesowych czy szkoleń. Kilka słów o danych technicznych można znaleźć tutaj...

  Gdzie można znaleźć informacje o działalności KDK?


<< powrót


   Liczba odwiedzin: 21507128
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.