Deklaracja dostępności
2023.11.15 - XI Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” – film pt. „Świat po pracy”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają do Kina KDK na XI Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”, które odbędzie się w dniu 15 listopada 2023 r. (środa) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). W ramach spotkania zostanie wyświetlony film pt. „Świat po pracy”, a prelekcję i dyskusję poprowadzi Anna Równy.

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.kinokozienice.pl od dnia 7 listopada 2023 r. (wtorek). Rezerwacje na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

  • BILETY dla członków klubu - 13 zł
  • BILETY dla pozostałych widzów - 15 zł
  • KARNETY dla członków klubu - 36 zł

Szczegóły na stronie: www.kinokozienice.pl


„Świat po pracy”

Dokument, 81', Szwecja, Norwegia, Włochy, 2023

Wiele zmieniło się od czasu, gdy grupa purytańskich księży wynalazła w XVII wieku pojęcie etyki pracy. W XXI wieku samo pojęcie „pracy” pod wieloma względami się rozpada. To idealna sytuacja dla szwedzkiego mistrza kina dokumentalnego Erika Gandiniego, który podróżuje po całym świecie i wnikliwie, z egzystencjalnym humorem bada, co oznacza dziś słowo „praca” i czy w ogóle ma ono jeszcze dla nas jakieś znaczenie.

W Kuwejcie każdy ma prawo do pracy, więc w niektórych miejscach na jednym stanowisku zatrudnionych jest 20 osób, które przychodzą do pracy tylko po to, żeby w niej być. Z wykonywaniem konkretnych zadań nie ma to nic wspólnego. W Korei Południowej pracuje się tak dużo, że wprowadzono tam nawet politykę wyłączania komputerów pod koniec dnia, żeby pracownicy nie mogli już dłużej pracować. 14-godzinny dzień pracy to w tym kraju norma i oznaka szacunku. Z kolei w Stanach Zjednoczonych co roku pracownicy rezygnują z ponad 500 milionów godzin urlopu z obawy o utratę pracy. Tymczasem roboty są już gotowe do przejęcia większości wykonywanych przez człowieka zadań, co w efekcie uczyni nas bezrobotnymi.

Reżyseria: Erik Gandini

Współfinansowanie


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)