Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2016.10.21 - XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej
Protokół z rozstrzygnięcia XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 328 zgłoszeń (cztery zostały odrzucone za niezgodność z regulaminem) w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 56 zgłoszeń,
- w kategorii młodzież - poezja: 35 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - proza: 112 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - poezja: 125 zgłoszeń.
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aime) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, ZLP o/Warszawa, członek ZAIKS-u
- Andrzej Zaniewski – poeta, członek Zarządu Głównego ZLP, członek Zarządu O/ warszawskiego ZLP, członek ZAIKS-u – przewodniczący jury
- Krzysztof Kaim – poeta, polonista
- Halina Koryńska – teatrolog, instruktor KDK / bez prawa głosu – sekretarz jury
- KATEGORIA MŁODZIEŻ
- Zofia Kozioł – godło „Zosia” – opowiadanie pt. „Papierowy samolocik” – Zabrze – opiekun artystyczny Bożena Przygońska pobierz: Zofia Koziol - kategoria mlodziez - proza - I miejsce.pdf
- Eliza Korneluk – godło „Zielona Róża” – opowiadanie pt. „Zakwitły forsycje” – Piszczac pobierz: Eliza Korneluk - kategoria mlodziez - proza - II miejsce.pdf
- Andrea Czasak – godło „Mysza” – opowiadanie pt. „Lukrecja” – Warka pobierz: Andrea Czasak - kategoria mlodziez - proza - III miejsce.pdf
- Katarzyna Wysocka – godło „xkatherinax” – opowiadanie pt. „Masz moje słowo” – Kozienice pobierz: Katarzyna Wysocka - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Martyna Wasiluk – godło „Marta” – opowiadanie pt. „Kiedy niemożliwe staje się możliwym” – Międzyrzec Podlaski – opiekun artystyczny Urszula Sobczak pobierz: Martyna Wasiluk - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Katarzyna Latała – godło „Marianna” – opowiadanie pt. „Piorunem” – Bulowice pobierz: Katarzyna Latala - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Paweł Kusiak – godło „Dehumanizer” – Krosno – opiekun artystyczny mgr Renata Pernal pobierz: Pawel Kusiak - kategoria mlodziez - poezja - I miejsce.pdf
- Maciej Henryk Modzelewski – godło „Zaklika” – Białobrzegi pobierz: Maciej Henryk Modzelewski - kategoria mlodziez - poezja - II miejsce.pdf
- Marta Kocząb – godło „Ofelia” – Poznań – opiekun artystyczny Agata Wojtowicz-Stefańska pobierz: Marta Koczab - kategoria mlodziez - poezja - III miejsce.pdf
- Dagmara Homa – godło „Fiszka” – Milówka pobierz: Dagmara Homa - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Joanna Ziemińska – godło „Nessałinuviel” – Rzeszów
- Klaudia Zagórska – godło „Jacibielublu” – Kudowa Zdrój pobierz: Klaudia Zagorska - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Zbigniew Bierzyński – godło „Akszobhja” – opowiadanie pt. „Trusia” – Uniejów pobierz: Zbigniew Bierzynski - kategoria dorosli - proza - I miejsce.pdf
- Marzena Ryłko – godło „Szpaczek” – opowiadanie pt. „Bliskie nieznajome” – Jaworzno pobierz: Marzena Rylko - kategoria dorosli - proza - II miejsce.pdf
- Karolina Stypuła – godło „Roztiulowana” – opowiadanie pt. „Kochany Tatku!” – Kraków pobierz: Karolina Stypula - kategoria dorosli - proza - III miejsce.pdf
- Olga Górska – godło „Dróżniczka” – opowiadanie pt. „Ostatni tego imienia” – Gdańsk pobierz: Olga Gorska - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Iwona Żołdak-Stryjska – godło „Czarna Jagoda” – opowiadanie pt. „Kamienica przy Ostrowskiej” – Poznań pobierz: Iwona Zoldak-Stryjska - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Agata Marzec – godło „Paskwalina” – opowiadanie pt. „Koniec świata!” – Słupsk pobierz: Agata Marzec - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Ela Galoch – godło „Gniazdo” – Turek pobierz: Ela Galoch - kategoria dorosli - poezja - I miejsce.pdf
- Jerzy Fryckowski – godło „Trawa” – Dębnica Kaszubska pobierz: Jerzy Fryckowski - kategoria dorosli - poezja - II miejsce.pdf
- Alicja Kuberska – godło „Akwarelka” – Inowrocław pobierz: Alicja Kuberska - kategoria dorosli - poezja - III miejsce.pdf
- Janusz Lisicki – godło „Zmory” – Warszawa pobierz: Janusz Lisicki - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Marcin Sztelak – godło „Taurus” – Wrocław pobierz: Marcin Sztelak - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Waldemar Konieczny – godło „Car” – Poznań pobierz: Waldemar Konieczny - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- proza
- I miejsce
- I miejsce
- proza
- I miejsce
- I miejsce