Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2024.11.07 - Spektakl komediowy pt. „Diabli mnie biorą” ODWOŁANY!!!

W dniu 7 listopada 2024 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) wystawiony zostanie spektakl komediowy pt. „Diabli mnie biorą” w reż. Marka Rębacza, w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”.

Bilety w cenie 95 zł do nabycia od dnia 5 marca 2024 r. (wtorek) w następujących miejscach:

Informacje i zamówienia grupowe u Organizatora tel. 606-949-494.

ORGANIZATOR: Scena Komediowa Teatr Rębacz.

UWAGA: Z przyczyn niezależnych od nas, spektakl zostaje odwołany. Organizator przeprasza za zaistniałą sytuację. Bilety zakupione stacjonarnie w kasach KDK podlegają zwrotowi w miejscu zakupu, w terminie od dnia 9 maja 2024 r.


Dołącz do wydarzenia na FB:
Spektakl komediowy pt. „Diabli mnie biorą” ● Kozienice ● 2024.11.07

Marek Rębacz
„Diabli mnie biorą”
(sztuka dla wyjątkowo dorosłych...)

Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka”, „Wieruszka”, „Basia sama w domu”, „Ciemno”, „Egzekutor”, „Maciejowe podwórko”, „Jaskiniowcy”. Rębacz uznawany jest przez krytyków za człowieka, który „wskrzesił polską komedię” (cyt. J. Wakar, Życie Warszawy).

Józio jest przeciętniakiem, który marzy, by zmienić swoje nudne życie. Pragnie być gwiazdą, wieść wesołe i beztroskie życie, pełne przygód i rozrywek. Na drodze jego pragnień staje jednak jego ojciec - despota (emerytowany czołgista), który wciąż stara się wychować dorosłego już syna. Podobnie postępuje narzeczona Józia, Krystyna. Kobieta terroryzuje go na każdym kroku, przekonując, że szare życie to główny i jedyny cel. Zdesperowany Józio wzywa Księcia Ciemności, obiecując oddanie swojej duszy w zamian za spełnienie marzeń. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że wezwanie zostanie usłyszane. Któregoś dnia, do jego drzwi, puka piękna zmysłowa kobieta (diablica Annabelle), która – w zamian za podpis na przysłowiowym cyrografie - obiecuje temu biedakowi spełnienie wszystkich pragnień. Sytuację komplikuje pojawienie się samego Lucyfera, który – mimo głębokiej depresji, jaką przechodzi – postanawia powalczyć o duszę ojca Józia... Rozpoczyna się walka między Piekłem a Niebem, walka między Dobrem a Złem...

I gdzieś, w tym wszystkim, jest mały, bezradny człowiek...

Spektakl pełen mądrego humoru, celnych odniesień do polskich realiów i żartów z polskiej rzeczywistości. Tu nie ma obcobrzmiących „Dżejn” ani „Dżona”. Tu jest zwyczajny Józek ze zwyczajnym życiem pełnym zwyczajnych problemów.

Obsada:

  • Joanna Majstrak – Annabelle oraz Krystyna
  • Robert Gonera – Lucyfer
  • Sławomir Orzechowski/Mariusz Jakus – Ojciec
  • Aleksander Bicz – Józio

Autor i reżyser: Marek Rębacz

Produkcja: Scena Komediowa Teatr Rębacz