Deklaracja dostępności
2022.04.28 - Spektakl „Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja”, w ramach VII spotkania z cyklu „Kultury Świata” – spotkanie z kulturą meksykańską
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka, w ramach VII spotkania z cyklu „Kultury Świata” – spotkanie z kulturą meksykańską, zapraszają na spektakl „Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja”, który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2022 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Bilety* w cenie 45 zł do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 16 marca 2022 r. (środa).
      * Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.
Serdecznie zapraszamy !!!
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta (regulamin wydarzenia dostępny na dole strony).

„Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja” Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życia tej niezwykłej artystki. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki. Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie. Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu emocji oraz kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu. Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce a także Komitet Honorowy w składzie: Edward Dwurnik, Rafał Olbiński i Marek Keller.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)
pobierz regulamin wydarzenia: Regulamin_wydarzenia.pdf