Deklaracja dostępności
2020.09.19 - Koncert Joanny i przyjaciół „Muzyka drogi”
Narodowe Centrum Kultury, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Stowarzyszenie „Przystanek Inicjatywa” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice (miasto i sołectwa) na koncert Joanny i przyjaciół pn. „Muzyka drogi”, w ramach projektu KDK „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, który odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. (sobota) o godz. 17.00 w „Barze nad stawem” w Janikowie.
    Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Serdecznie zapraszamy !!!
Podczas koncertu usłyszymy utwory z nurtu szeroko pojętej muzyki drogi, a więc turystyczne, folkowe, pielgrzymkowe i biesiadne - wśród nich zawsze porywające do wspólnego śpiewania „Lipkę”, „Bieszczadzkie anioły” i „Hej, bystra woda”. „Muzyka była w naszej rodzinie od zawsze. Poczynając od szkolnego chóru, przez harcerstwo, spotkania przy ognisku, parafialną scholę, a kończąc na biesiadach z przyjaciółmi. Od kilku lat organizujemy „Wianki” w Janikowie, które już na stałe wpisały się w to miejsce. Śpiewamy, gramy na gitarach, tańczymy, puszczamy wianuszki na wodę i świetnie się przy tym bawimy :). Muzyka to nasze hobby i pasja. Mam nadzieję, że tym co robimy sprawiamy ludziom radość. Muzyka łagodzi obyczaje i zacieśnia więzi między nami. W tym trudnym czasie, kiedy ludzie oddalają się od siebie, pomaga chociaż na chwilę zapomnieć i wrócić do starych, dobrych czasów, kiedy spotykaliśmy się i śpiewaliśmy przy każdej okazji. Wraz z przyjaciółmi staramy się kultywować te piękne tradycje ;)”
Joanna i przyjaciele
Koncert jest częścią inicjatywy „Muzyczne Kozienice”, autorstwa Stowarzyszenia „Przystanek Inicjatywa”. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.