Deklaracja dostępności
2013.07.05-08.23 - Kozienickie Lato Filmu 2013

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zapraszają na PIĄTKOWE KINO W AMFITEATRZE nad jeziorem kozienickim Kozienickie Lato Filmu 2013 Na wszystkie filmy WSTĘP WOLNY !!!
  5 lipca (piątek) godz. 22.00
   YUMA
    Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem "jumy" – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina.
   reżyseria: Piotr Mularuk scenariusz: Piotr Mularuk, Wojciech Gajewicz sensacyjny, Czechy/ Polska, czas 113 min
  12 lipca (piątek) godz. 22.00
   NIEMOŻLIWE
    Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak.
   reżyseria: Juan Antonio Bayona scenariusz: Sergio G. Sánchez katastroficzny, Hiszpania/USA, czas 114 min
  19 lipca (piątek) godz. 21.30
   DWOJE DO POPRAWKI
    Po wielu latach małżeństwa Kay (Meryl Streep) chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld (Steve Carell). Kay postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda (Tommy Lee Jones), by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.
   reżyseria: David Frankel scenariusz: Vanessa Taylor komedia/romans, USA, czas 100 min
  26 lipca (piątek) godz. 21.30
   WIECZÓR PANIEŃSKI
    W szkole średniej Regan (Kirsten Dunst), Gena (Lizzy Caplan) i Katie (Isla Fisher) kpiły i wyśmiewały się z Becky (Rebel Wilson). Kiedy jednak ta ma zostać panną młodą, wszystkie zgodnie postanawiają zakopać topór wojenny i urządzić jej niezapomniany wieczór panieński. Wszystko jednak zaczyna wymykać się spod kontroli i staje się szaloną nocą, której nie sposób zapomnieć.
   reżyseria: Leslye Headland scenariusz: Leslye Headland komedia, USA, czas 91 min
  2 sierpnia (piątek) godz. 21.00
   KOCHANIE, POZNAJ MOICH KUMPLI
    Najnowsza komedia twórcy "Zgonu na pogrzebie" sprawi, że tym razem zejdziesz... ze śmiechu. Zapowiada się niewinnie, bo zaproszeniem na ślub i wesele, a kończy totalną katastrofą, z owcą w sypialni i przyszłą teściową na haju. Komedia wszystkich możliwych życiowych pomyłek sprawi, że dwa razy się zastanowisz, zanim powiesz: TAK!
   reżyseria: Stephan Elliott scenariusz: Dean Craig komedia, Australia/Wielka Brytania, czas 96 min
  9 sierpnia (piątek) godz. 21.00
   PIĄTA PORA ROKU
    Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie.
   reżyseria: Jerzy Domaradzki scenariusz: Natalia Pryzowicz obyczajowy, Polska, czas 96 min
  16 sierpnia (piątek) godz. 21.00
   DELIKATNOŚĆ
    W życiu Nathalie (Audrey Tautou) i François (Pio Marmai) wszystko układało się jak w bajce. Byli młodzi i piękni, mieli dobrą pracę. Miłość, choć nie bez pomocy soku morelowego, poraziła ich jak grom. Ślub, pośród płatków śniegu, miał być jedynie wstępem do długiego i szczęśliwego życia. Marzenia prysły wraz z nagłą i niespodziewaną śmiercią François. Nie mogąc stawić.
   reżyseria: David Foenkinos/Stéphane Foenkinos scenariusz: David Foenkinos komedia romantyczna, Francja, czas 108 min
  23 sierpnia (piątek) godz. 21.00
   WHISKY DLA ANIOŁÓW
    Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną.
   reżyseria: Ken Loach scenariusz: Paul Laverty dramat/komedia, Belgia/Francja/Wielka Brytania/Włochy, czas 101 min