obraz nagłówka
      Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy             Deklaracja dostępności      
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO2020.10.30 - Zaduszkowy recital piosenki poetyckiej „Kuba Blokesz - wiersze (pod)różne”
Przygotuj do druku    

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na zaduszkowy recital piosenki poetyckiej „Kuba Blokesz - wiersze (pod)różne”, który odbędzie się w dniu 30 października 2020 r. (piątek) o godz. 20.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

  Wstęp wolny!
  UWAGA: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:
  • w dniach 25-27 października 2020 r. przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl),
  • od dnia 28 października 2020 r. od godz. 13.00 - do 2 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych chętnych (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),
  w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

  Liczba miejsc ograniczona. Nie przyjmujemy rezerwacji grupowych.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia
Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych.
Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego,
m.in. uczestnicy koncertu zobowiązani będą zakryć nos i usta.

pobierz regulamin wydarzenia: Regulamin koncertu.pdf
  Koncert będzie również transmitowany „na żywo” w telewizji lokalnej KDK „Kronika Kozienicka”, za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK” oraz na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „KDKimBK”.


Serdecznie zapraszamy !!!


„Kuba Blokesz - wiersze (pod)różne”

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. DALMAFON, 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza - poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Obecnie - razem z zespołem Chwila Nieuwagi - wydał nową płytą pt. „Morawska Brama”, na której śpiewa przetłumaczone przez siebie piosenki czeskich wykonawców.
   Liczba odwiedzin: 20133784
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.