Deklaracja dostępności
2023.06.21 - VI Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” – film pt. „Tonia”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają do Kina KDK na VI Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”, które odbędzie się w dniu 21 czerwca 2023 r. (środa) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). W ramach spotkania odbędzie się pokaz specjalny filmu pt. „Tonia” z udziałem twórcy - reżysera Marcina Bortkiewicza. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Anna Równy.

Marcin Bortkiewicz urodził się w Słupsku w 1976 roku. Reżyser filmowy i teatralny, dramaturg i scenarzysta, aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Związany dotychczas z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku, Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Nowym w Słupsku oraz Teatrem Ecce Homo w Kielcach. Debiutował dokumentem krótkometrażowym „Nauczanie początkowe", wyróżnionym przez jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku.

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.kinokozienice.pl od dnia 13 czerwca 2023 r. (wtorek). Rezerwacje na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

  • BILETY dla członków klubu - 13 zł
  • BILETY dla pozostałych widzów - 15 zł
  • KARNETY dla członków klubu - 36 zł

Szczegóły na stronie: www.kinokozienice.pl


Dołącz do wydarzenia na FB: Klub Filmowy ZNICZ - „Tonia”

Tonia

Dramat, 83, Polska, 2022

Tonia (Marianna Ame) ma 11 lat. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśniczek, ale to naprawdę wyjątkowa dziewczyna. Żyje w świecie fantazji, jej głowa jest pełna marzeń i niesamowitych pomysłów. Mieszka z babcią (Małgorzata Zajączkowska) i tatkiem (Adam Bobik), który nadużywa alkoholu. Choć nie jest jej łatwo, z uśmiechem na twarzy mierzy się z codziennymi problemami. Jest sprytna, inteligentna, a przy tym niezwykle urocza. Ma w sobie więcej siły i energii niż niejeden dorosły. Gdy dowiaduje się, że jej ukochany ojciec planuje wyjechać do pracy we Włoszech, postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Upija go, wrabia w przyjmowanie porodu cielaka, zaprasza do domu jego kochankę. Kreatywność Tonii nie zna granic. Mimo niepowodzeń, nie poddaje się. Jest przekonana, że dopnie swego. Do czasu aż na jaw nie wyjdzie skrywana przez lata rodzinna tajemnica.

Reżyseria: Marcin Bortkiewicz

Obsada: Marianna Ame, Adam Bobik, Małgorzata Zajączkowska, Karolina Adamczyk

Współfinansowanie