Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2016.10.20 - Spektakl muzyczny ORDONKA, DZIEWCZYNA Z WOLI
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka oraz Fundacja SZAFA KULTURY zapraszają na spektakl muzyczny ORDONKA, DZIEWCZYNA Z WOLI, który wystawiony zostanie w dniu 20 października 2016r. (czwartek) o godz. 19.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) przez Teatr Itakzagramy.
    Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). UWAGA: Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach oraz dla grup zorganizowanych (od 20 osób) bilety w cenie 30 zł. Szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl. Serdecznie zapraszamy !!!
Istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rezerwacji dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578

Hanka Ordonówna, gwiazda przedwojennego kabaretu i kina, którą każdy kojarzy nierozerwalnie z dwiema piosenkami: „Na pierwszy znak” i „Miłość Ci wszystko wybaczy”. W repertuarze Ordonki było jednak znacznie więcej znakomitych utworów, zarówno lirycznych, jak i komicznych, zaś jej życie stanowić by mogło najbardziej niesamowity scenariusz ze wszystkich. Ze stu twarzy tej niezwykłej indywidualności, my odsłonimy przed Państwem, zarówno te znane, jak i te zaskakujące. Będzie więc Ordonka – prosta acz sprytna dziewczyna z warszawskiej Woli, będzie Ordonka kreująca postaci ze szmoncesów żydowskich, nie zabraknie też oczywiście Ordonki – artystki, wykonującej swe wielkie szlagiery o miłości. Zaprezentujemy też wiersze jej autorstwa z tomiku „Piosenki, których nigdy nie śpiewałam” oraz fragmenty niepublikowanych wspomnień, listów i pamiętników. Program wzbogacą multimedialne obrazy minionej Warszawy i samej artystki, a wszystko to w niezwykłej atmosferze międzywojennego kabaretu.
W Qui pro Quo są niewygodne krzesła, W Qui pro Quo jest duszno i parno, Ale za to Ordonka wygląda Jak kwiat lilii ubrany na czarno… Oczy łzami zachodzą, zaciśnięte drżą ręce. Spróbuj, smutna dziewczyno, żal utopić w piosence.
Będzie coś do śmiechu i coś lirycznie, gwarą wprost z ulicy i poetycznie, dla starszych, dla młodszych, dla mężczyzn, dla dam, wszystkich bez wyjątku bardzo ZAPRASZAMY! Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno Scenografia: Beata Paruch Akompaniament: Dahila von Meck Występują: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Radosław Mazur, Dominik Wieder Spektakl został zrealizowany ze środków m. st. Warszawy – dzielnicy Wola.