Deklaracja dostępności
2023.10.11 - X Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” – film pt. „Strzępy”, w tym spotkanie z reżyserką Beatą Dzianowicz

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają do Kina KDK na X Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”, które odbędzie się w dniu 11 października 2023 r. (środa) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). W ramach spotkania zostanie wyświetlony film pt. „Strzępy”, a po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Beatą Dzianowicz. Rozmowę z twórcą poprowadzi Anna Równy.

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.kinokozienice.pl od dnia 3 października 2023 r. (wtorek). Rezerwacje na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

  • BILETY dla członków klubu - 13 zł
  • BILETY dla pozostałych widzów - 15 zł
  • KARNETY dla członków klubu - 36 zł

Szczegóły na stronie: www.kinokozienice.pl


„Strzępy”

Dramat, 100', Polska, 2022

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Film brał udział w Konkursie Głównym 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podczas którego zdobył łącznie trzy nagrody - w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska (Grzegorz Przybył), Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Beata Dzianowicz) oraz specjalną Nagrodę Onetu: Odkrycie Festiwalu (Beata Dzianowicz).

Reżyseria: Beata Dzianowicz

Występują: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Pola Król

Współfinansowanie


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)