Deklaracja dostępności
2023.05.24 - V Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” – film pt. „Prawdziwe życie aniołów”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają do Kina KDK na V Spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”, które odbędzie się w dniu 24 maja 2023 r. (środa) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). W ramach spotkania zostanie wyświetlony film pt.Prawdziwe życie aniołów, a prelekcję i dyskusję poprowadzi Anna Równy. W spotkaniu weźmie udział psycholog, specjalista od afazji Izabela Solecka-Siara.

Izabela Solecka-Siara – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Łódzkim i studiów podyplomowych z zakresu: logopedii, neurologopedii, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, diagnozy i terapii osób z autyzmem. Od 2000 roku pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Radomiu. Prowadzi terapię logopedyczną i zajęcia rozwijające komunikowanie się oraz usprawniające komunikację werbalną z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, afazją.

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.kinokozienice.pl od dnia 16 maja 2023 r. (wtorek). Rezerwacje na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

  • BILETY dla członków klubu - 13 zł
  • BILETY dla pozostałych widzów - 15 zł
  • KARNETY dla członków klubu - 36 zł

Szczegóły na stronie: www.kinokozienice.pl


Dołącz do wydarzenia na FB: Klub Filmowy ZNICZ - „Prawdziwe życie aniołów”

„Prawdziwe życie aniołów”

Dramat, 76', Polska, 2023

„Prawdziwe życie aniołów”, najnowszy film w reżyserii Artura W. Barona, jest inspirowany prawdziwą historią Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym - prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. W „Prawdziwym życiu aniołów" wystąpili także m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Krzysztof jest wciąż tym samym, absolutnie świadomym i rozumiejącym cały proces twórczy aktorem, będącym w stanie stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną kreację samego siebie. A jego historia, poprzez swoją autentyczność, wiarygodność i swój pokrzepiający charakter, dla wielu ludzi, nie tylko tych na zakręcie, może stać się źródłem siły i znakiem nadziei. I dlatego warto ją opowiedzieć, mówi reżyser, Artur W. Baron, twórca takich filmów, jak „Anioł w Krakowie" i „Zakochany anioł".

Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie - mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka - żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Reżyseria: Artur W. Baron

Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski, ze specjalnym udziałem Anny Dymnej

Współfinansowanie